Haber

Sarvem Esports Paycell 30 Ağustos Kupası’nda Şampiyon Oldu

Dünyanın en popüler oyunlarından PUBG: BATTLEGROUNDS (PUBG), Türkiye’nin dijital ödeme ve finansal hizmetler platformu Paycell ortaklığında nefes kesen bir turnuvaya sahne oldu.

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin dijital ödeme ve uçtan uca finansal hizmetler platformu Paycell, dünyanın en popüler oyunlarından biri olan PUBG: BATTLEGROUNDS’un (PUBG) geliştiricisi KRAFTON iş birliğiyle 30 Ağustos Kupası’nı düzenledi. ve eSports360 yan kuruluşu.

Türkiye’nin en iyi PUBG takımlarının yer aldığı Paycell 30 Ağustos Kupası elemeleri 28 ve 29 Ağustos tarihlerinde gerçekleşti. Elemeler sonundaki Büyük Final’de her gün 5 takım olmak üzere toplam 10 grup kıyasıya yarıştı.

30 Ağustos’taki Büyük Final, ‘Miramar’, ‘Erangel’ ve ‘Taego’ haritalarında oynanan 5 maçlık bir seride gerçekleşti. Her maç günü birbiriyle yarışan takımlar arasında en fazla puanı toplayan Sarvem Esports şampiyon oldu. Turnuvada ilk 8’e giren takımlar, Paycell 30 Ağustos Kupası’nın yanı sıra toplam 60 bin TL para ödülünün de sahibi oldu.

Açıklamaya göre Paycell 30 Ağustos Kupası ödül sıralaması şu şekilde oldu:

Sarvem Esports – 25 bin TL, FUT Esports – 15 bin TL, CABRONES – 8 bin TL, HOWL Esports – 4 bin TL, SUNSHINE Esports – 3 bin TL, Digital Athletics – 2 bin 500 TL, Warpalas Esports – 1.500 TL, Agresif Hepsi Yaklaşık – 1.000 TL.”

Twitch kanalından canlı yayın

Utku “Utimikk” Taşyürek ve Timur “Timurlengx” Günay’ın sunumlarıyla, Özgür “root” Alagül’ün keyifli yorumlarıyla gerçekleşen turnuva, 3 gün boyunca canlı yayınlandı. Geçtiğimiz dönemde gösterdikleri başarı nedeniyle BBL Esports, FUT Esports, Digital Athletics, HOWL Esports, Orgless ve Sarvem Esports takımlarının davetiyle heyecanı artıran turnuva, PUBG Türkiye’nin resmi Twitch kanalından izlendi.

focahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu